Színek nélkül, akárcsak napfény nélkül, elképzelhetetlen lenne az élet. A színek használata nagyszerű dolog, már külön tudományág is épül rá. A színek érzelmeket, hangulatokat, érzéseket fejeznek ki, de hogy pontosan mit, nézzük meg színenként.
A kék az egyik alapszínünk. A természetben megcsodálhatjuk az égszínkék égboltot, a tenger kékjét. Szimbolizálja a reményt, a hűséget, a bölcsességet, bizalmat, az intelligenciát. Kéket használnak a reklámokban, a tisztaságot jelképező szimbólumokban, a levegőhöz, vízhez, repüléshez kapcsolódó dolgokban. A fogkrémgyártásban leggyakrabban használt szín.
Ezt tartják a kék színről:
A kék a férfiak színe; a tanulmányok szerint, ez a legelfogadottabb szín köztük. A sötétkék a bölcsességet, a szaktudást és a stabilitást jelenti.
A kék pszichológiai hatása: a nyugalom színe, derűs, friss, könnyed, nyugodt.
A kék szín megnyugtatja a szívdobogást, mérsékli a légzési ritmust, nyugtatóan hat, szellemi tevékenységre, koncentrálásra ösztönöz, de a békesség és a pihenés színeként is jellemzik, mely szabályozza az álmunkat, kifejezetten javasolt a pszichésen kimerült emberek számára. Ellenben nem ajánlott ideges, levert embereknek.
Ennek a színnek sem csak ránk van befolyásoló hatása, hanem környezetünkre is, azt formálni is tudjuk vele. Előnye az, hogy optikailag kitágítja a teret. Kimondottan ajánlott a kisebb helyiségekben való használata. Ideális a hálószobában, a dolgozószobában és a gyermekszobában. Nem ajánlott a konyhába, mivel úgy tartják, ez a szín fékezi az étvágyat.
Néhány összeállítás – a teljesség igénye nélkül – az eddig készült kék Gubanc termékekből: